Reset hesla

Výsledky vyhledávání
20. 4. 2015

TURKISH AIRLINES OTVÍRAJÍ DRUHOU DESTINACI V KALIFORNII – SAN FRANCISCO

airlinesTurkish Airlines znovu prokazují svojí angažovanost v propojování Istanbulu se všemi hlavními světovými turistickými a obchodními centry. Turkish Airlines dnes přidávají San Francisco do své globální sítě, čímž přivádějí toto technologické centrum „online“. K již existujícím linkám do Buenos Aires, Sao Paula, Toronta, Chicaga, Houstonu, Los Angeles, New Yorku, Washingtonu, Bostonu a Montrealu Turkish Airlines přidávají lety do San Francisca provozované pětkrát týdně v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a neděli v obou směrech.

Pro zdůraznění této události bude pro první letadlo na této trase použit speciální design. Na znamení spojení těchto dvou světově důležitých měst, Turkish Airlines zkombinovaly modernistickou perspektivu a minimalistickým design a vytvořily tak unikátní lak pro Boeing 777-300 (pojmenovaný Safranbolu), který slavnostně zahájí spojení mezi Istanbulem a San Franciscem.

Pro informace o letových řádech navštivte www.turkishairlines.com kontaktujte (call center at +90 212 444 0849 or visit any Turkish Airlines sales office)

 

San Francisco je druhým největším kalifornským městem s bohatou historií a přírodním prostředím, které z něj dělají jednu z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Je tavícím kotlem kultur, architektonických stylů a obchodu, místem kde rybářské flotily kotví nedaleko kanceláří high-tech společností, jež se neustále rozrůstají severně od Silicon Valley ležícím necelých 40 mil jižně. (San José a Silicon Valley vs San Francisco)

 

Historie San Francisca začíná na konci 18. Století s příchodem španělských mnichů, kteří sem přicházeli budovat misie, z nichž mnoho je aktivních dodnes. K velkému růstu města došlo během Zlaté horečky, kdy se město „otevřelo všem“, a vešlo ve známost jako bohaté s drsným životním stylem. Tolerance k odlišným skupinám i jednotlivcům zůstala zachována a San Francisco je tak nyní známo i pro svůj sociální a politický liberalismus. Až do poválečného období v 50. letech a do „nástupu“ Los Angeles bylo finančním a kulturním centrem Kalifornie.

 

směr San FranciscoBěhem posledních 20 let dochází ke změně městského panoramatu, kdy jeho nízká linie byla přerušena množstvím výškových budov, jejichž výstavba byla umožněna až technickým pokrokem umožňujícím jejich bezpečnou výstavbu i v tektonicky aktivní oblasti. Přesto je San Francisco stále městem čtvrtí, kde každá má svébytný charakter který je místními milován, a ve většině města se jakákoliv významnější změna setkává s odporem.  Parky a otevřená prostranství poskytují obyvatelům dostatek času, aby si mohly vychutnat čas strávený venku. Největším venkovním prostorem je Golden Gate Parkt, jenž je domovem pro letní inscenace, světová muzea a sportovní hřiště.

 

Samotné město se rozpíná na 121 čtverečních kilometrech a je hustě obydleno od východního San Francisco Bay až západnímu otevřenému pobřeží Pacifiku. Město má velmi vyvinutý systém hromadné dopravy, který funguje v samotné městské oblasti a zároveň jí spojuje se zbytkem Bay Area.

Přímé vlakové linky BART poskytují „spojení“ města s letištěm a jsou tak nejjednodušší cestou (možností) jak se dostat do centra města i ostatních (bodů) v regionu.

A samozřejmě známé tramvaje připomínající (ty jezdící po Istiklal Street Istanbul, Pražské v 60. letech).

Díky své poloostrovní poloze je San Francisco městem mostů, mezi nejznámější patří Golden Gate most spojující jej s Marin County na severu a Bay Bridge připojujícím Oakland/Berkeley na jihu.

hangárSan Fracisco Bay Area je domovem doslova tuctů univerzit a vzdělávacích institucí. Mezi nejznámější patří Univerzita Kalifornie v San Franciscu, UC Berkeley, a Standford. Město je také známo pro své kulturní zdroje  – Symfonii, Operu a Balet.
Tento intelektuální nadbytek učinil z regionu domov jak pro největší světové korporace,ale i pro tisíce technologických startupů, jenž se usídlily v oblasti nedaleko San Francisca známé jako Silicon Valley. Díky tomu je tato oblast jednou z nejbohatších v zemi (a ceny místních nemovitostí dosahují astronomických hodnot).

 

Zajímavosti jako například Alcatraz nebo Exploratorium Technologického muzea poskytují velké množství aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií a plavba zálivem při západu slunce zaujme i toho nejunavenějšího návštěvníka.

 

Na rozdíl od Los Angeles, nabízí San Francisco chladnější (a často mlhavější) podnebí. Jeho pláže jsou skvělé pro procházky, ale teplota moře většinu plavců odradí. Přesto Vám cesta do nedaleké vinné oblasti Nappa nebo blízkého Yosemite (4 hodiny) přinese nekonečný sluneční svit s velmi odlišným rázem krajiny a odlišným klimatem.
Se vší svojí historií, krásou a rozmanitostí není divu, že se San Francisco pravidelně umisťuje v  Top 10 žebříčcích celosvětových turistických destinací.

 

Autor článku: Petra Miterová

Kategorie: Holiday Ideas
Podíl

2 thoughts on “TURKISH AIRLINES OTVÍRAJÍ DRUHOU DESTINACI V KALIFORNII – SAN FRANCISCO

 • Gina
  na 21. 4. 2015

  In the past, these types of services have been used largely by thrifty tourists looking for the cheapest place they can find in a particular city. Now, however, more and more business travelers and professionals are looking to WP Rentals for a unique and memorable experience.

  Odpověď
 • Sophie
  na 21. 4. 2015

  WP Rentals can benefit both hosts and travelers. Hosts get to meet people from around the world while making a little extra money, and travelers can often stay for less than the cost of a hotel room. In addition, many travelers enjoy accommodations that offer a different experience from standard hotels.

  Odpověď

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.