Reset hesla

Výsledky vyhledávání
21. 4. 2015

ZA POKLADEM DO ŽELEZNÝCH HOR

Staňte se lovci indicií a vydejte se za pokladem do Železných hor.
Národní geopark Železné hory je rozsáhlé  území plné zajímavých zastávek, celková rozloha geoparku je 777 km2 a na území těchto třech sedmiček je skutečně mnoho zajímavostí. Pokud chcete spojit výlet s hledáním pokladu, je to možné.  Národní geopark Železné hory si pro své návštěvníky ve spolupráci s informačními centry připravil právě honbu za pokladem. K tomu, abyste se k pokladu dostali, musíte odhalit heslo, které se ukrývá v tajence.

Soutěž Vás nebude nic stát,pouze čas a někdy trochu námahy při přemýšlení nad jednotlivými úkoly. Pro úspěšné odhalení hesla musíte navštívit dostatečný počet soutěžních okruhů, kterých je celkem 12 a každý z nich Vás zavede na zajímavá místa na území Národního geoparku Železné hory. Za pokladem se můžete vydat pěšky nebo na kole, po celém geoparku je rozsáhlá síť cyklostezek, které vedou přes zajímavá území.

 

Soutěže se účastní tato informační centra: Chrudim, Slatiňany, Heřmanův Městec, Třemošnice, Seč, Chotěboř, Hlinsko, Nasavrky, Skuteč, Chrast, Luže, Proseč a Ždírec nad Doubravou.
Pokud není vaším snem, stát se lovcem pokladů, i tak si výlet do této oblasti určitě užijete. Navštívit můžete například malebný skanzen Veselý Kopec u Hlinska, který na léto připravil řadu programů, jednou z nejoblíbenějších akcí je Veselokopecký jarmark. Podívat se můžete také do některého muzea v Chrudimi – Muzeum loutkářských kultur, Muzeum barokních soch nebo Regionální muzeum.

 

Pokud raději trávíte čas v přírodě, můžete si naplánovat výlet krásnou krajinou v okolí řeky Doubravy, během této cesty se dozvíte také řadu zajímavých geologických informací z informačních cedulí, které jsou umístěny podél cesty.

A pokud se rádi vydáváte do výšek, můžete si přibalit i horolezecké vybavení, na stezce je také skála vhodná pro horolezce. Pohled z ptačí perspektivy Vás čeká také na rozhlednách, kterých je na území několik, například ve Vojtěchově nebo dřevěná rozhledna Bára v Podhůře.

 

Ať už se vydáte za pokladem, nebo jen za zážitky, určitě budete krajinou Železných hor okouzleni.

 

Autor článku: Linda Vojancová

Kategorie: Poznávání
Podíl

4 thoughts on “ZA POKLADEM DO ŽELEZNÝCH HOR

 • Simone
  na 21. 4. 2015

  WP Rentals has been the best platform for me because of the people that I met, the money that i make, if any problem comes up costumer service is ALWAYS there. Literally the guys are trying their best! My profile has over 160 reviews and all my listings are book 3 months ahead!

  Odpověď
 • Laura
  na 21. 4. 2015

  In the past, these types of services have been used largely by thrifty tourists looking for the cheapest place they can find in a particular city. Now, however, more and more business travelers and professionals are looking to WP Rentals for a unique and memorable experience.

  Odpověď
  • Simone
   na 21. 4. 2015

   We want the 2015 WP Rentals to inspire, equip, and celebrate you. And we want to gather with the host community to learn how to do what we do better. Let’s make this year’s summit one to remember! Stay tuned as we reveal exciting details in the days to come.

   Odpověď
 • Simone
  na 21. 4. 2015

  WP Rentals can benefit both hosts and travelers. Hosts get to meet people from around the world while making a little extra money, and travelers can often stay for less than the cost of a hotel room. In addition, many travelers enjoy accommodations that offer a different experience from standard hotels.

  Odpověď

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.